Uncategorized

6 kroków jak wybrać komfortowy Apartament

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz swoje pierwszy apartament, czy przeprowadzasz się do centrum z terenów podmiejskich, przeprowadzka do dużego miasta takiego jak Wrocław na pewno będzie dużym skomplikowanym logistycznie wydarzeniem. Co zrobić, żeby nie musieć zaraz po wprowadzeniu się remontować całego lokalu? Jaki apartament wynająć, aby był komfortowy? Co zrobić, żebyś poczuł się tam jak w domu? Na te pytania odpowiemy w artykule.

Prawie połowa światowej populacji żyje obecnie w miastach, a liczba ta rośnie każdego dnia – niektórzy eksperci uważają, że liczba mieszkańców miast gwałtownie wzrośnie z 3,6 miliarda w 2010 roku do 9,8 miliarda w 2210 roku.

Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym każde mieszkanie w mieście może wyglądać jak stylowy apartament na wynajem. Jeśli jesteś gotowy, aby przeprowadzić się do dużego miasta, są to najważniejsze rzeczy o które musisz zadbać, aby czuć się komfortowo.


1. Oświetlenie


Wiele starszych mieszkań nie ma oświetlenia górnego, a jeśli wynajmujesz apartament, prawdopodobnie nie możesz zainstalować nowych urządzeń. Ale Twoje nowe mieszkanie w mieście może wymagać oświetlenia w każdym rogu każdego pokoju, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować wielu lamp podłogowych i stołowych.

Jeśli masz ograniczony budżet, zainwestowanie w niedrogie oświetlenie strunowe może pomóc rozjaśnić ciemne obszary Twojego mieszkania. Żarówki LED są najlepszym wyborem, jeśli koszt materiałów jest niezależny od kosztów wynajmu, może warto pomyśleć o wymianie żarówek.


2. Sypialnia z zasłonami typu black out, które nie przepuszczają światła
Większość dużych miast nigdy nie śpi, ale Ty musisz. Zasłony zaciemniające są niezbędną inwestycją w duże apartamenty miejskie. Zasłony te kosztują nieco więcej niż zwykłe zasłony, ale ich nieprzezroczyste podłoże blokuje oświetlenie sąsiednich budynków i przejeżdżających samochodów.

Jeśli masz problem z utrzymaniem ciepła w zimie, izolowane zasłony mogą zapobiec utracie ciepła przez okna. Może to znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, co może obniżyć wysokie koszty użytkowania dużych miastach takich jak Wrocław.


3. Bezpieczeństwo

Niewiele rzeczy jest ważniejszych niż działająca gaśnica, jednak nie wszystkie miasta wymagają ich w ramach przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na przykład w Nowym Jorku właściciele są zobowiązani do zapewnienia działających detektorów tlenku węgla i dymu, ale nie gaśnic. Gaśnice mogą być dostępne we wspólnych obszarach, takich jak klatki schodowe, ale najlepszym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest posiadanie własnego sprzętu.

Przenośne gaśnice są stosunkowo niedrogie i mogą dosłownie uratować ci życie lub mieszkanie w razie pożaru. W małych mieszkaniach gaśnica sklasyfikowana jako A: B: C jest idealna, ponieważ gaśnice te są przeznaczone do gaszenia pożarów spowodowanych przez domowe materiały łatwopalne, łatwopalne ciecze i elektryczność.


4. Wygodna Kuchnia

Kiedy pracujesz na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, liczy się każdy metr. Twoje mieszkanie może mieć tylko aneks kuchenny, co może utrudniać gotowanie wyrafinowanych posiłków dla wielu domowników. Zwiększenie przestrzeni kuchennej może wymagać kreatywnego wykorzystania przestrzeni, ale może przynieść również wymierne korzyści.

Ciekawym rozwiązaniem są apartamenty typu studio, gdzie kuchnia połączona jest z salonem.

5. Ubezpieczenie najemców

W przypadku nieszczęśliwych wypadków, których nie można zaplanować, ubezpieczenie najemców jest niezbędne w przypadku apartamentów na wynajem. Wiele apartamentów w rynku została zbudowana kilkaset lat temu, wtedy nie istniały jeszcze wyśrubowane przepisy budowlane, wiec problemy z wodą lub pożary są zaskakująco częste. Ubezpieczenie najemców obejmuje szkody wynikające z tych zdarzeń, a także szkody związane z pogodą, kradzieżą, wandalizmem, a nawet spadającymi przedmiotami. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

Jeśli ktoś odwiedzi twoje mieszkanie, potknie się o przewód zasilający i odniesie obrażenia, możesz ponieść koszty leczenia. Ubezpieczenie najemców obejmuje te zobowiązania. Wiele zasad może nawet chronić twoje rzeczy podczas podróży.


6. Sprawna wentylacja i klimatyzacja

Apartamenty miejskie mogą być bardzo gorące latem, szczególnie w cieplejszym klimacie. Większość starszych budynków jest budowana bez kanałów niezbędnych wymiany i filtrowania powietrza, a właściciele nie są w stanie ich szybko zainstalować.

Mały klimatyzator okienny może wystarczyć na mieszkanie o powierzchni 30 metrów kwadratowych, i są to jedne z najbardziej powszechnych opcji dla mieszkańców miast. Jeśli Wspólnota mieszkaniowa nie wyraża zgody na zainstalowanie klimatyzatora na zewnątrz budynku, alternatywnym rozwiązaniem są filtry powietrza, które są mobilne i świetnie radzą sobie z zanieczyszczeniami. .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *