Apartamenty na wynajem Wrocław

Apartament na wynajem – jak urządzić balkon

Posiadasz apartament na wynajem i zastanawiasz się jak go urządzić dla przyszłych najemców?

Uprawa kwiatów i roślin w środowisku miejskim ma również kluczowe znaczenie dla ekosystemu. Pszczoły, motyle i inne owady potrzebują jak największego dostępu do pożywienia i przestrzeni do odpoczynku. Tworząc mały ogródek na swoim balkonie, nie tylko wyświadczasz sobie przysługę — ale także przyczyniasz się do dobrego samopoczucia wielu gatunków owadów.

Uporządkuj balkon

Potrzebujesz całej przestrzeni na balkonie na doniczki i rośliny. A może na zainstalowanie krzesła i małego stolika, które pozwolą Ci czytać, pracować lub cieszyć się codzienną kawą w Twoim zielonym kąciku. Szafka z łatwością pomieści kilka pudełek ze sprzętem sportowym i innymi rzeczami, których nie chcesz wyrzucać, ale których nie używasz zbyt często. Jesienią można tam przechowywać narzędzia ogrodnicze, donice i doniczki, które mogą zostać uszkodzone przez mroźne temperatury przez całą zimę.

Zdecyduj jakie rośliny możesz posadzić

Decyzję tę należy podjąć w oparciu o kilka czynników. Oczywiście Twoje preferencje, ale także ilość miejsca i ilość nasłonecznienia Twojego balkonu w ciągu dnia. Na swoim patio możesz uprawiać szeroką gamę kwiatów, aromatycznych roślin, jadalnych warzyw i warzyw. 

Zdobądź narzędzia i akcesoria potrzebne do ogrodu balkonowego

Gdy posiadasz apartament na wynajem i zdecydujesz się na rośliny, które chcesz uprawiać, nadszedł czas na zakup niezbędnych doniczek, narzędzi ogrodniczych, gleby i tak dalej. Oto najważniejsze rzeczy, których potrzebujesz, aby zmienić swój balkon w bujny i zielony zakątek:

  • Asortyment doniczek o różnych rozmiarach i kształtach w zależności od kwiatów, zieleni i warzyw, które zdecydowałeś się uprawiać. 
  • Worki ziemi doniczkowej. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś etykiety, ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów gleby. Uniwersalna gleba może być użyta pod wszystkie rośliny. Niektóre rośliny mogą lepiej rosnąć i być zdrowsze w określonych rodzajach gleb. 
  • Miseczka do roślin i konewka. Niektóre rośliny wymagają zamgławiania, podczas gdy inne wymagają nawadniania korzeni, więc upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia do pracy.
  • Zestaw ogrodniczy zawierający nożyczki, minigrabki i małą kielnia do roślin.
  • Drugi rozpylacz lub opryskiwacz do stosowania fungicydów lub innych roztworów do zabiegów, gdy rośliny tego potrzebują.
  • Nawóz w postaci płynnej lub w postaci pałeczek. Rośliny uprawiane w doniczkach potrzebują nawozu, ponieważ nie mają do dyspozycji dużej ilości ziemi.
  • Nasiona i sadzonki — jeśli jesteś nowy na tym ogrodniczym występie, może powinieneś kupić sadzonki.

Zacznij ogrodnictwo

Teraz masz wszystko, czego potrzebujesz i nadszedł czas na właściwą pracę ogrodniczą. Umieść doniczki w odpowiednich miejscach, napełnij je ziemią i rozpocznij siew i sadzenie. Nie zapomnij regularnie podlewać swoich roślin i sprawdzać je pod kątem chorób i pasożytów. Ponadto dokładnie zbadaj każdy rodzaj rośliny, którą uprawiasz, aby dowiedzieć się, jak odpowiednio o nie dbać.

Ciesz się balkonem!

Zainwestowałeś czas i pieniądze w balkonowy ogród w apartamencie i szkoda byłoby nie cieszyć się nim w pełni. Stwórz kącik relaksu, korzystając z krzesła tarasowego i małego stolika — lub, jeśli nie masz na to miejsca, wystarczy zwykła pufa. Spędź tam trochę czasu każdego ranka i wieczoru — dzięki temu będziesz bardziej skoncentrowany, zrelaksowany i produktywny.

Balkon w apartamencie nie jest urządzony lub jest zaniedbany? Jest to pole do negocjacji czynszu apartamentu na wynajem.

Źródło: https://rentberry.com/blog/turn-balcony-into-garden

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *