Uncategorized

Jak tanio wynająć apartament we Wrocławiu – Wskazówki

Przeprowadzka do dużego miasta z przedmieść lub bardziej wiejskiej okolicy może być dużą zmianą. Nie mówię tylko o małym szoku kulturowym, ale także o dużej zmianie finansowej. Przekonałem się o tym z pierwszej ręki, kiedy przeprowadziłem się do Wrocławia w tym roku. Jednym z największych wyzwań przy przeprowadzce do nowego osiedla, było znalezienie atrakcyjnego apartamentu na wynajem w sensownej cenie.

Miasta takie jak Wrocław mają reputację dość drogich. Jeśli przeprowadzasz się z mniejszych miejscowości, musisz liczyć się z tym, że koszty życia znacznie wzrosną, dlatego warto poświecić trochę czasu na znalezienie najlepszego miejsca zamieszkania.

Oto niektóre z moich najlepszych wskazówek, jak znaleźć komfortowy apartament w dobrej cenie w dużym mieście!


1. Porozmawiaj z mieszkańcami


Zanim się przeprowadziłem, trzy razy odwiedziłem Wrocław. Przy każdej wizycie rozmawiałem z taksówkarzami i kierowcami Uber, aby dowiedzieć się więcej o mieście i uzyskać porady na temat najlepszych obszarów.

Większość dużych miast jest podzielona na odrębne osiedla, z których każde ma własny klimat. Pierwszym priorytetem powinno być wybranie kilku najlepszych lokalizacji, do których chcesz się przenieść, a następnie poszukiwanie apartamentów w tych miejscach.

Kiedy spotkasz ludzi, zapytaj ich, w jakiej dzielnicy mieszkają, i przekonaj się, ile to kosztuje. Nie pytaj wprost nieznajomych, ile płacą za czynsz, ale zapytaj, jak ich miejsce zamieszkania wypada w porównaniu z innymi dzielnicami.

Jeśli zmieniasz miejsce pracy, porozmawiaj ze swoimi przyszłymi współpracownikami. To było dla mnie kolejne dobre źródło informacji. Ktoś z działu HR wysłał mi e-mailem informacje o dobrych lokalizacjach, które powinienem rozważyć, co było ogromną pomocą.


2. Sprawdź miejsca polowań na apartamenty

Witryny takie jak oto-dom i Booking.com są niezwykle pomocne w znajdowaniu mieszkań w nowej okolicy, sam możesz dostosować wymagania do swojego budżetu. Spędziłem niezliczone godziny, przeglądając oferty online, aby znaleźć apartamenty na wynajem w ramach budżetu, w którym czułem się komfortowo.

Zaletą tych witryn jest to, że pozwalają one filtrować według ceny, lokalizacji udogodnień i innych udogodnień, aby pomóc Ci znaleźć to, czego szukasz.

Polecam także po prostu wpisać w wyszukiwarce Google wpisać frazę „Komfortowe apartamenty na wynajem” aby znaleźć ciekawe oferty.

Nie polegaj tylko na krajowych witrynach z listami mieszkań. Polecono mi sprawdzić lokalną witrynę z listą mieszkań specjalnie dla Wrocławia. Oto-Dom i Booking.com mają tendencję do obsługi dużych firm zarządzających nieruchomościami, podczas gdy te niszowe miejsca specyficzne dla miast są przeznaczone dla osób fizycznych.

Często mieszkania znajdujące się na tych stronach są znacznie tańsze niż w większych witrynach, ponieważ są wynajmowane przez prywatnych właścicieli.

Oczywiście możesz także zajrzeć na lokalną listę Apartamentów na wynajem. Jest to dobra opcja, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, wynajmując mieszkanie ze współlokatorem. Zdobycie współlokatora automatycznie obniży czynsz o połowę lub nawet więcej, w zależności od tego, z iloma osobami mieszkasz. Pamiętaj tylko, że dzielenie mieszkania z współlokatorem wiąże się również z pewnym potencjalnym ryzykiem.

Wadą lokalnych ogłoszeń jest to, że stwarzają potencjalne ryzyko oszustwa. Przekonałem się o tym szybko po zadzwonieniu do niektórych ofert opublikowanych tego samego dnia, ale tylko po to, by powiedzieć „nie mam już tego konkretnego apartamentu, ale mam inne, które mogę ci pokazać”. Te inne apartamenty były na ogół o co najmniej kilkaset złotych droższe.


3. Spacer po okolicy

Kiedy już zdecydujesz się na konkretną okolicę, nie rób wszystkich badań online. Wyjdź na spacer. Chociaż może się wydawać, że wszyscy wymieniają swoje mieszkania online, właściciele mieszkań czasem wieszają ogłoszenia na zewnątrz budynku.

W większych miastach ruch jest tak duży, że samo umieszczenie ogłoszenia „Na Wynajem” na zewnątrz budynku oszczędza właścicielom trochę czasu i opłat związanych z wystawieniem nieruchomości w Internecie.

Podczas jednej z moich wizyt we Wrocławiu spacerowałem po obszarze, który mnie interesował, i zauważyłem wiele ogłoszeń „Na wynajem”. Więc kiedy wróciłem do domu, skontaktowałem się z kilkoma z nich, aby zaplanować wycieczkę na następną wizytę.


4. Bądź otwarty na kompromisy

Prawdopodobnie na Twojej liście wymagań mieszkania są pewne niezbędne elementy, ale jeśli masz ograniczony budżet, musisz być gotów pójść na kompromis. Przed przeprowadzką wiedziałem, że nie będę w stanie uzyskać takiej samej wartości i udogodnień, jakie miałem w poprzednim mieszkaniu, więc po prostu to zaakceptowałem. Bez zmywarki tez można mieszkać.

Polecam sporządzenie listy rzeczy do zrobienia i osobnej listy rzeczy, które dobrze byłoby mieć, ale bez których można żyć. Na przykład pralko-suszarka nie musi być koniecznością

Gdy zobaczysz, ile kosztuje czynsz za mieszkanie w luksusowym apartamencie na wynajem, czy w hotelu, może się okazać, że warto rozważyć również inne opcje.

Kluczem jest kompromis, a nie poświęcenie.


5. Rozważ życie dalej od centrum

Im bliżej centrum miasta, tym wyższy będzie czynsz. Kiedy zacząłem szukać, pomyślałem o tym, jak wspaniale byłoby mieszkać w pobliżu centrum miasta, ale szybko zmieniłem zdanie, gdy zobaczyłem, ile wynosi cena apartamentu.

Moim głównym powodem, dla którego chciałem mieszkać bliżej centrum, było skrócenie dojazdu do mojej pracy. Pytanie do Ciebie – czy warto spędzić dodatkowe 10-20 minut w komunikacji miejskiej, aby zaoszczędzić kilkaset złotych na kosztach wynajmu każdego miesiąca.

Przeszukuj i znajdź dzielnice nieco dalej, które wciąż zapewniają wiele udogodnień, i są dobrze skomunikowane z centrum miasta, jeżeli koniecznie szukasz najniższej ceny.

Warto również skontaktować się z wynajmującymi apartamenty na doby i dowiedzieć się, czy nie zaproponują nam jakiejś specjalnej ceny poza sezonem. W okolicy centrum Wrocławia też można znaleźć niedrogie apartamenty na wynajem.

Polecamy poniższy kontakt – Apartamenty na wynajem Wrocław


6. Zdobądź brokera

Będę szczery. Nie wiedziałem nawet, że brokerzy wynajmujący naprawdę mogą pomóc, dopóki nie zacząłem szukać mieszkania w mieście. Po wszystkich moich badaniach ostatecznie zdecydowałem się skorzystać z pośrednika, aby znaleźć wymarzony apartament.

Pośrednicy wynajmu są jak agenci nieruchomości dla najemców. Mówisz im o swoim budżecie, wymaganiach i obszarach, które Cię interesują, a oni znajdą dla ciebie miejsce. Zaprowadzą Cię nawet do różnych mieszkań, co jest bardzo wygodne, gdy szukasz swojego apartamentu w dużym mieście takim jak Wrocław. Niektórzy pobierają prowizję, a inni otrzymują wynagrodzenie od firm zarządzających nieruchomościami, z którymi współpracują.

W większych miastach dostępnych jest mnóstwo opcji i nie ma jednej lokalizacji, aby je wszystkie zobaczyć. Korzystanie z brokera znacznie ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie.


7. Szukaj rozwijających się osiedli

Ta wskazówka pozwoliła mi zaoszczędzić dużo pieniędzy. Kiedy przeprowadzasz się do dużego miasta, istnieje pokusa, aby przenieść się do jednej z modnych, uznanych dzielnic. Jeśli jednak wybierzesz nowe dopiero rozwijające się osiedle, możesz wynająć dużo porządniejszy apartament za lepsze pieniądze.

Wiele osób kojarzy przyszłe dzielnice z bałaganem związanym z budowami i potencjalnymi zagrożeniami. Jednak niekoniecznie tak jest. Często są to dzielnice, które nie były najlepiej utrzymywane w przeszłości, ale z czasem nowi właściciele domów i firmy zaczynają się wprowadzać, aby ożywić ten obszar.

Okres czasu, zanim dzielnica stanie się popularna i modna, to idealny czas na wynajem, ponieważ będziesz mógł wybrać doskonałą lokalizację, zanim ceny nieuchronnie wzrosną.

Znajdź nowo zbudowane osiedla, rozmawiając z ludźmi, którzy już tam mieszkają lub znają miasto, albo po prostu wyszukując w Google. Istnieje wiele blogów na temat tego, co dzieje się w mieście i które zawierają listy rozwijających się osiedli – inwestmap

Należy pamiętać, że zawsze chcesz mieć pewność, że przeprowadzasz się do bezpiecznej okolicy.

Oszczędzanie pieniędzy jest świetne, ale nie chcesz ryzykować swojego bezpieczeństwa, aby zaoszczędzić niewielkie pieniądze. Komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze.

Zastosowanie wszystkich tych wskazówek pozwoli Ci znaleźć wymarzony apartament na wynajem w dużym mieście bez konieczności rezygnowania z codziennych udogodnień.

Czy juz przeprowadziłeś się do dużego miasta?

Zostaw komentarz z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi poszukiwania apartamentów na wynajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *