Blog

Jak uzyskać dochód pasywny poprzez dochód z wynajmu? cz. 1

Dochód pasywny to pieniądze, które zarabiasz bez regularnej codziennej inwestycji czasu. Tworzenie strumienia pasywnego dochodu z dochodów z wynajmu wymaga pracy z góry, ale pozwala na czerpanie korzyści finansowych przez wiele lat. Jednym z powszechnych strumieni pasywnego dochodu jest inwestowanie w nieruchomości i zarządzanie najmem. Ale czy posiadanie nieruchomości na wynajem jest właśnie dla Ciebie?

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej sposobom tworzenia pasywnego dochodu poprzez posiadanie i zarządzanie wynajmowaną nieruchomością. Przedstawimy Ci również kilka innych strategii, których możesz użyć do uzyskania pasywnego dochodu.

Apartamenty na wynajem we Wrocławiu batogospot

Jak stworzyć pasywny dochód w nieruchomościach?

Tworzenie dochodu pasywnego w nieruchomościach zwykle wiąże się z kupnem nieruchomości i jej wynajmem najemcom. Zarządzanie nieruchomościami na wynajem może być doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy. Jednak bycie właścicielem nie jest całkowicie pasywną formą dochodu i wymaga stałego wysiłku. Najemcy będą oczekiwać, że będziesz stale konserwować i ulepszać swoją nieruchomość. 

Badania, badania, badania

*** Generowanie leadów Neocraft ***

Zanim nawet pomyślisz o zakupie nieruchomości do wynajęcia, musisz przeprowadzić mnóstwo badań w swojej okolicy. Najpierw sprawdź, jakie lokale do wynajęcia są obecnie dostępne w Twojej okolicy, korzystając z bazy danych nieruchomości. To da ci dobre wyobrażenie o tym, ile możesz rozsądnie oczekiwać w postaci czynszu. Należy pamiętać, że udogodnienia, lokalizacja i wielkość nieruchomości również będą miały wpływ na wysokość czynszu, jaki można pobierać.

Po przeprowadzeniu badań na lokalnym rynku nieruchomości i prawach mieszkaniowych nadszedł czas, aby wybrać nieruchomość. Wybierz nieruchomość, która jest niedroga i zlokalizowana w okolicy, w której możesz pobierać czynsz wystarczający na pokrycie kredytu hipotecznego, jeśli go potrzebujesz. Zbadaj średni koszt mediów w obszarze, w którym chcesz kupić. Jeśli korzystasz z kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, powinieneś również sprawdzić aktualne stopy procentowe.

Gdy znajdziesz idealną nieruchomość, usiądź i oblicz, ile będziesz musiał zapłacić czynszem, aby uzyskać zysk. Niektóre rzeczy, które musisz uwzględnić, to:

  • Twoja miesięczna spłata kredytu hipotecznego. Jeśli bierzesz kredyt hipoteczny na swoją nieruchomość, będziesz musiał zarobić więcej niż wystarczająco pieniędzy z dochodu z wynajmu, aby pokryć miesięczną opłatę. Zacznij od skorzystania z kalkulatora kredytów hipotecznych. Oszacuj kwotę główną i odsetki swojego domu, aby zorientować się, jaki procent miesięcznego czynszu trafi na kredyt hipoteczny.
  • Ubezpieczenie wynajmującego. Ubezpieczenie wynajmującego to rodzaj ubezpieczenia właściciela domu, które chroni twoją nieruchomość, gdy masz długoterminowych najemców.  Skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym, aby dowiedzieć się więcej o kosztach ubezpieczenia wynajmującego.
  • Podatki od nieruchomości. Jesteś odpowiedzialny za pokrycie obciążeń podatkowych wynajmowanej nieruchomości — nawet jeśli tam nie mieszkasz.
  • Konserwacja i utrzymanie. Jako właściciel jesteś odpowiedzialny za utrzymanie nieruchomości i upewnienie się, że wszystkie systemy działają. 

Po obliczeniu łącznych miesięcznych i rocznych przewidywanych wydatków, zdecyduj o ostatecznej miesięcznej cenie wynajmu.  

Dowiedz się więcej: Zarzadzanie wynajmem apartamentów krotkoterminowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *