Apartamenty na wynajem Wrocław

Jak uzyskać dochód pasywny poprzez dochód z wynajmu? cz.2

Poprzednia część artykułu: Jak uzyskać dochód pasywny poprzez dochód z wynajmu

 Zabezpiecz kredyt hipoteczny

Jeśli nie planujesz płacić gotówką za wynajmowaną nieruchomość, będziesz musiał zabezpieczyć hipotekę. Nie możesz użyć pożyczki wspieranej przez rząd, aby kupić nieruchomość na wynajem. Zamiast tego musisz spełnić wymagania swojego pożyczkodawcy, aby uzyskać konwencjonalną pożyczkę na nieruchomość inwestycyjną. Pożyczki te mogą być trudniejsze do zakwalifikowania, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie zarządzałeś wynajmowaną nieruchomością.

*** Apartament na wynajem Wrocław ***

Kredyt na nieruchomości inwestycyjne są uważane za większe ryzyko dla pożyczkodawców niż kredyt hipoteczny na główne miejsce zamieszkania. Aby zakwalifikować się do jednego, spodziewaj się, że odłożysz więcej pieniędzy i zmierzysz się z wyższym poziomem kontroli.

Większy wkład własny

Ubezpieczenie hipoteczne nie jest dostępne dla nieruchomości inwestycyjnych. Oznacza to, że większość pożyczkodawców będzie wymagać, abyś miał co najmniej 20% wkładu. Nawet 25 – 30% wkładu własnego nie jest rzadkością.

Zareklamuj swoją przestrzeń i wybierz najemców

Gdy już zabezpieczysz swój kredyt mieszkaniowy i Twoja nieruchomość jest gotowa do wprowadzenia na rynek, nadszedł czas, aby rozpocząć reklamę. Pamiętaj, aby zaoferować zainteresowanym jasny sposób kontaktu lub ubiegania się o miejsce.

*** generowanie leadów – czyli jak pozyskać klientów ****

Po otrzymaniu aplikacji należy dokładnie rozważyć każdego kandydata. Najlepiej jest być wybrednym w stosunku do swoich najemców i poczekać na kilka wniosków, zanim podejmiesz decyzję. 

Uzyskaj podpisaną umowę najmu

Po znalezieniu odpowiedniego najemcy pora poprosić go o podpisanie umowy najmu. Umowa najmu określa takie czynniki, jak miesięczny czynsz najemcy, jak długo może tam mieszkać i jakie media muszą pokryć. Gotowe szablony umów najmu możesz znaleźć online lub możesz wynająć prawnika ds. nieruchomości, który sporządzi je za Ciebie. Pamiętaj, że umowa najmu jest dokumentem prawnie wiążącym zarówno dla Ciebie, jak i dla najemcy. Przed podpisaniem upewnij się, że wszystkie informacje są poprawne.

Bądź wspaniałym właścicielem

Teraz, gdy Twoi najemcy się wprowadzili, jedyne, co pozostało do zrobienia, to być świetnym właścicielem! Twoim obowiązkiem jest przedstawienie najemcom jasnych oczekiwań dotyczących czynszu i szybkie reagowanie na prośby o konserwację. Jeśli szanujesz swoich najemców, bardziej prawdopodobne jest, że będą szanować Twoją przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *