wymarzony pokój
Blog

JAK ZAREZERWOWAĆ WYMARZONY POKÓJ?

Można śmiało powiedzieć, iż branża hotelowa przeżywa obecnie swój „złoty okres”. Przyczynia się do tego niewątpliwie brak większych trudności w realizowaniu zagranicznych połączeń oraz w przekraczaniu granic państw bez nadmiaru formalności, powszechna moda na zwiedzanie zakątków, o których odwiedzeniu kiedyś nawet nie myślano, łatwość dostępu do informacji, obecność reklam oraz spotów z pięknymi filmami, malowniczymi zdjęciami, zachęcającymi oko oraz wabiącymi chęcią doświadczenia przygody życia. 

Jak natomiast nie dać się ogłupić oraz wśród tak wielu ofert wybrać tą faktycznie najlepszą, a co najważniejsze nie mijającą się z prawdą o danym miejscu? Z pomocą przychodzą nam nie tylko biura podróży, lecz także pomocny niemal w każdej dziedzinie Internet. Wszak istnieją doskonale rozwinięte strony internetowe, dopasowane do potrzeb obecnych podróżników. Tak zwane „porównywarki cen” zbierają w jednym miejscu, na jednej stronie ceny z wielu hoteli, z kilkuset krajów. Dodatkowo od razu możemy zobaczyć opinie innych użytkowników na temat danego miejsca, oraz obejrzeć zdjęcia wstawione właśnie przez zadowolonych lub wręcz przeciwnie klientów. Możemy urzeczywistnić własne marzenia, poprzez zapoznanie się z relacjami innych… W końcu zdjęcia umieszczane w ofercie czasami mogą nie być zgodne z rzeczywistością, wystarczy odpowiednia perspektywa, filtry, dobry aparat oraz fotograf lub po prostu oszustwo a wymarzone miejsce zamieni się w wakacyjny koszmar. 

Korzystanie z takich stron ma niewątpliwie jeszcze jedną zaletę- szybkość oraz wygoda, ponieważ możemy wybrać odpowiednie filtry odnośnie standardu pokoju, liczby osób, ceny, lokalizacji, a nawet ulubionej kuchni!!! Po wybraniu tej interesującej nas oferty wystarczy jedno kliknięcie, a zostaniemy przekierowani na stronę rezerwacyjną. 

I co dalej? Dalej wystarczy już tylko uzupełnić formularz rejestracyjny. Należy wpisać imiona i nazwiska gości, a w przypadku dzieci również ich daty urodzenia oraz wybrać sposób płatności. Płatność kartą? A może gotówką? 

W przypadku wyboru płatności przelewem, po naciśnięciu odpowiedniej opcji otrzymamy dane do jego realizacji. Możemy również poprosić o wystawienie faktury oraz podać adres mailowy na jaki ma zostać ona przesłana. Wystarczy jeszcze tylko podanie numeru telefonu, zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu. I gotowe!

Jednakże należy pamiętać, aby dokonać obiecanej płatności przelewem w przeciągu zazwyczaj 48 godzin od chwili dokonania rezerwacji. Przegapienie tego okresu oznacza anulowanie wykonanej rezerwacji. Drobnym pocieszeniem dla zapominalskich jest jednak fakt, iż anulowanie rezerwacji nie wiąże się z żadnym obciążeniem finansowym…

Z kolei wybierając opcję płatności kartą kredytową należy podać dane naszej karty kredytowej- czyli jej typ, numer, kod CVV, datę ważności karty oraz imię i nazwisko jej właściciela, a także dane kontaktowe płatnika. Pozostaje już tylko zapoznanie z regulaminem i jego zaakceptowanie, tak jak w przypadku przelewu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *