Blog

Jak znaleźć wymarzony apartament?

Jak znaleźć wymarzony apartament?


Ten przewodnik zawiera informacje na temat wyciskania sprzedawców w celu uzyskania informacji, prowadzenia własnych badań, ukrytych kosztów, których należy się obawiać, listy kontrolnej zawierającej

informacje o przełamywaniu umów oraz wskazówki dotyczące kupowania na aukcjach. czyli wszystkiego na czym możecie zaoszczędzić wynajmując lub kupując apartament w dużym mieście

Skorzystaj z odpowiednich witryn wyszukiwania nieruchomości


Dawno minęły czasy, gdy zaglądanie w okna agentów nieruchomości było jedynym sposobem, aby zobaczyć, jakie pieniądze mogą przynieść Ci pieniądze w okolicy, w której chcesz kupić.

Teraz jest mnóstwo witryn wyszukiwania nieruchomości. Pamiętaj jednak, że ceny wywoławcze są często bardzo optymistyczne, pokazując, czego chce sprzedawca, a nie co dostanie.

Więc zadaj sobie pytanie: czy nieruchomości wymienione w miejscu, w którym chcesz kupić, pozostają przez jakiś czas, czy też są wyrywane? Czy istnieje stała podaż tego typu domu, który zamierzasz kupić, czy też jest ich niewiele lub jest daleko?

Porozmawiaj z lokalnym agentem nieruchomości


Niektóre domy są sprzedawane, zanim pojawią się w Internecie, więc warto również skontaktować się z lokalnym agentem nieruchomości, aby usłyszeć, gdy tylko miejsce trafi do książek.

Powiedz im również, jakiego rodzaju nieruchomości szukasz i jaki masz budżet. Powinny one być w stanie dać ci wyobrażenie o tym, jak realistyczny jest ten rynek, ilu innych nabywców możesz się spodziewać i jak długo zajmuje sprzedaż tego typu nieruchomości.

Pamiętaj, że agenci nieruchomości widzą mnóstwo kupujących, więc bądź przyjazny i upewnij się, że wiesz, że jesteś poważnym nabywcą. Następnie mogą wykonać dla ciebie część prac związanych z polowaniem na nieruchomości i dać ci przewagę, gdy pojawi się coś nowego.

Dowiedz się ile kosztowały inne sprzedane apartamenty w okolicy

Kiedyś informacja o cenie była tylko domeną agentów i brokerów. Teraz dzięki sieci możesz bezpłatnie sprawdzić dowolną nieruchomość.

Aby przekonać się, do czego zmierza dowolny dom, w dowolnym miejscu, w ciągu dobrych kilku lat wypróbuj witryny w cenach sprzedaży, takie jak otodom, czy booking. com

Ceny domów mogą rosnąć i spadać, podobnie jak akcje

Obserwuj jak zachowuje się rynek przez pewien czas, nie podejmuj decyzji od razu

Sprawdź ofertę, zanim złożysz ofertę


Pamiętaj, że apartamentu nie możesz przenieść w inne miejsce, ale okolica może się zmienić. Mogą powstać nowe budynki.
Więc chodź po okolicy pieszo, szukając wskazówek. Odwiedzaj parki i puby o różnych porach dnia. Czy samochody są czyste i zadbane? Czy lubisz lokalne sklepy i restauracje? Czy na ścianach jest napisane graffiti? Czy w najgorszych przypadkach w nocy na rogach ulic są handlarze narkotyków lub prostytutki?
Zdobądź informacje od miejscowych i poproś lokalnego koordynatora bobby lub straży sąsiedzkiej. Prawdopodobnie powie ci prawdę i da ci lepszy obraz.Sprawdź także swoją właściwość – czy sąsiedzi są zauważalnie hałaśliwi? Czy znajduje się pod ścieżką lotu czy nad linią kolejową? Czy są nadchodzące propozycje planowania, które zmienią ten obszar – na lepsze lub gorsze?
Policja na stronach internetowych z mapami przestępczości pokazuje lokalne hotspoty i rozkłada zarejestrowane przestępstwa, takie jak włamanie i zachowania antyspołeczne. W innych miejscach dostępne są bezpłatne informacje o szkolnych ligowych tabelach, a nawet kontrole poziomu hałasu.

Uważaj na ryzyko powodzi, sprawdź wpływ ryzyka powodziowego na nieruchomości


Ryzyko powodziowe ma znaczący wpływ na składki ubezpieczeniowe, wartość nieruchomości i jakość życia, jeśli masz pecha, aby zostać uszkodzonym przez zalanie.

Informacje o powodziach możesz znaleźć w Agencji Ochrony Środowiska, które dostarczają szczegółowych raportów na temat tego, czy i dlaczego dany obszar jest zagrożony.

Sprawdź, co jest budowane (lub planowane) w okolicy

Czy ten widok na morze zostanie zastąpiony wieżowcem za kilka miesięcy? W przypadku Anglii i Walii rządowy portal planowania pomaga uniknąć przykrych niespodzianek, kierując Cię do aplikacji planistycznych złożonych w Twojej okolicy. Możesz wyszukiwać według kodu pocztowego i obszaru.
W ten sposób, jeśli wiesz, że ulica, na którą patrzysz, będzie częścią placu budowy przez następne trzy lata, podczas gdy budowana jest nowa inwestycja, nie zdziwisz się, jeśli budowa rozpocznie się w tygodniu, w którym się wprowadzisz. złożyć ofertę.

 

Źródła

https://www.moneysavingexpert.com/mortgages/finding-property-for-sale/