Apartamenty na wynajem Wrocław,  Apartamenty na doby Wrocław,  Blog

Krótkoterminowy wynajem apartamentów w czasach pandemii Covid-19 cz.2

Najważniejsze wskazówki jak wynajmować apartamenty i rezerwować pobyty w hotelu w czasach pandemii.

Przed podjęciem decyzji o wynajmie warto zbadać, czy region w który się wybieramy jest bezpieczny. Czy nie występuje tam nasilona ilość przypadków wirusa. Odradza się podróżowanie do obszarów, gdzie poziom transmisji jest wysoki. Dlatego uważnie to obserwuj.

Warto przeczytać wytyczne, co można zrobić aby ograniczyć ryzyko kontaktu z wirusem. Jak minimalizować ryzyko dla siebie oraz innych. Zorientuj się jakie w miejscu docelowym gdzie chcesz wynająć apartament panują obecnie restrykcje. Zapytaj innych, którzy ostatnio odwiedzali ten obszar jak wygląda sytuacja.

Sytuacja z wynajmem w różnych miastach jest zmienna

Miasta, które wprowadziły tymczasowe zgody na wynajem i działalność hotelową mogą zmienić podejście w ciągu jednego dnia. Miej to na uwadze.

Dowiedz się co jest otwarte, a co jest zamknięte w miejscu docelowym. Może warto poczekać na otwarcie obiektów, które najbardziej cię interesują. Jeżeli masz nadzieję odwiedzić określony park, teren rekreacyjny, restaurację, muzeum, sprawdź czy faktycznie zostało otwarte.

bezpieczny wynajem apartamentów
bezpieczny wynajem apartamentów

Istotny jest rodzaj nieruchomości, którą wynajmujesz

Warto rozważyć wynajem apartamentu, gdzie nie ma z nikim bezpośredniego kontaktu, a wynajem odbywa się poprzez przekazanie dostępu do sejfu z kluczem, lub dostępu do klamki, która otwiera apartament na wynajem.

Wielu z nas przyzwyczaiło się do dokonywania błyskawicznych rezerwacji bez kontaktu z właścicielem. Tymczasem w czasach epidemii taki kontakt może okazać się kluczowy. Zadasz wszystkie niezbędne pytania dotyczące przepisów i środków bezpieczeństwa. Dodatkowo dowiesz się jakie zostały podjęte środki zdrowotne i sanitarne.

Warto abyś dokładnie sprawdził zasady anulowania. Warto to potwierdzić, bo anulacja być może będzie konieczna. Jeżeli polityka anulowania rezerwacji w apartamencie lub hotelu jest surowa, być może stracisz środki, które wpłaciłeś.

Dowiedz się w jaki sposób obiekt gdzie dokonujesz rezerwacji dba o higienę. Ważne jest:

  • używanie maseczek przez gospodarzy i ekipy sprzątające
  • używanie środków dezynfekujących
  • zameldowanie bez kontaktu;

Miej ze sobą chusteczki i inne rzeczy związane z higieną osobistą.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami jak wynajmować apartamenty w normalnych czasach. One również będą przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *