Apartamenty na doby Wrocław

Między przeprowadzkami – 7 wskazówek, jak znaleźć mieszkanie na wynajem krótkoterminowy

W idealnym świecie przeprowadzki z jednego mieszkania do drugiego byłyby idealnie dopasowane czasowo. Twoja dotychczasowa umowa wygasałaby tego samego dnia, w którym zaczyna się nowa, a nowe mieszkanie miałbyś gotowe do wprowadzenia się na dzień, w którym sprzedaż Twojego obecnego zostałaby zamknięta. Jak jest w prawdziwym świecie? Te sprawy mogą być nieco bardziej skomplikowane.

Nierzadko zdarza się, że masz kilka dni, tygodni lub miesięcy między przeprowadzkami, co oznacza, że ​​musisz znaleźć miejsce, w którym będziesz mógł zatrzymać się tymczasowo. Na szczęście istnieje wiele opcji jeśli chodzi o tymczasowe zakwaterowanie i powinieneś bez większego trudu znaleźć świetne miejsce, w którym możesz przeczekać pomiędzy wyprowadzką a kolejną przeprowadzką tak długo, jak potrzebujesz. Zapoznaj się z 7 wskazówkami, które powinieneś wziąć pod uwagę, szukając krótkoterminowego wynajmu oraz z poradami dotyczącymi wyboru najlepszej opcji.

1. Poznaj swoje możliwości

Jeżeli nie masz przyjaciela lub członka rodziny, który chciałby Cię gościć między przeprowadzkami, prawdopodobnie będziesz musiał znaleźć płatną opcję tymczasowego zakwaterowania za pośrednictwem biura nieruchomości. Rozpocznij od wyszukania w Internecie hasła „mieszkanie krótkoterminowe Wrocław”, a pojawi się kilka a nawet kilkanaście różnych ofert z biur nieruchomości.

Wynajem krótkoterminowy to rodzaj zakwaterowania na różnych warunkach, najczęściej płaci się czynsz i odstępne oraz kaucję. W przypadku większości krótkoterminowych wynajmów, im krócej chcesz wynajmować lokum, tym wyższa będzie Twoja miesięczna opłata. Pośród jakich możliwości można wybierać?

Nieruchomości korporacyjne: Chociaż korporacyjne budownictwo mieszkaniowe powstało z myślą o zapewnieniu tymczasowego zakwaterowania profesjonalistom podróżującym w interesach, z takiego krótkoterminowego wynajmu może skorzystać także osoba prywatna.

Podnajem: W zależności od wielkości bazy lokalowej, jeżeli chodzi o mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu, możesz znaleźć opcję podnajmu, która będzie pasować do Twoich potrzeb czasowych. Podnajem oznacza wynajęcie mieszkania nie od właściciela, ale od istniejącego najemcy na określony czas i może wymagać zgody właściciela nieruchomości.

Wynajem na wakacje: Wiele stron www łączy właścicieli nieruchomości, którzy próbują wynająć swoje domy (lub pokoje w domu) na krótki lub długi okres czasu z ludźmi, którzy szukają tymczasowego mieszkania. Chociaż może się wydawać, że tego rodzaju wynajem jest wyłącznie na wakacje, wielu właścicieli oferuje opcje długoterminowe, szczególnie w miesiącach poza sezonem.

Hotele na dłuższy pobyt: Jeśli potrzebujesz mieszkania na więcej niż kilka dni, prawdopodobnie nie będziesz chciał płacić drogich stawek za noc w typowym hotelu. Jednak niektóre hotele czy hostele posiadają korzystną ofertę na dłuższy pobyt. Ceny za taki wynajem różnią się w zależności od długości pobytu, wybranego pokoju i samej sieci hotelowej.

2. Skorzystaj z pomocy agenta nieruchomości

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie wielu możliwości, które można porównać pod względem atrakcyjności jest współpraca z agentem nieruchomości. Pośrednicy będą mogli powiedzieć Ci, jakie rodzaje tymczasowych opcji mieszkaniowych istnieją we Wrocławiu i mogą dokonać kategoryzacji najlepszych ofert według wybranej przez Ciebie stawki, lokalizacji i pewnych udogodnień. Oczywiście usługa agenta nieruchomości kosztuje, ale ta inwestycja się opłaca. Pamiętaj, że większość agentów szuka ofert wynajmu krótkoterminowego w bazie mieszkań prywatnych. Nie pomogą Ci zaleźć zakwaterowania w hotelu czy hostelu. W tym względzie musisz radzić sobie samodzielnie.

3. Zaplanuj, co zrobisz z rzeczami osobistymi

Jednym z największych problemów związanych z mieszkaniami krótkoterminowymi jest to, co zrobić ze swoimi rzeczami na czas wynajmu. Co prawda niektóre mieszkania są puste i wymagają przyniesienia własnych mebli, by móc w ogóle w nich funkcjonować, ale wiele mieszkań przeznaczonych na wynajmem krótkoterminowy jest nieumeblowanych lub są na tyle małe, że wszystkie rzeczy osobiste się w nich po prostu nie zmieszczą. Na przykład do hotelu nie da się zabrać całego swojego dobytku. W takim przypadku musisz upewnić się, że masz dobrą opcję przechowywania tego, co należy do Ciebie. Nawet jeśli możesz zabrać ze sobą własne rzeczy, możesz zmniejszyć ilość ciężkiego bagażu w przypadku krótkotrwałej przeprowadzki i przechować swoje rzeczy w specjalnym magazynie na terenie Wrocławia.

4. Bądź elastyczny w wyszukiwaniu

Jeśli przeprowadzasz się gdzieś na długi czas, sensownym jest, aby takie kwestie jak lokalizacja i inne udogodnienia były idealnie dopasowane go Twoich potrzeb. Jednakże gdy wynajmujesz miejsce na krótki pobyt, możesz pójść na kompromis, aby ułatwić szukanie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego miejsca konkretnej lokalizacji Wrocławia, rozszerz ten obszar, aby uwzględnić inne pobliskie miasta lub dzielnice. Tak długo, jak będziesz w stanie dotrzeć tam, gdzie musisz być każdego dnia, powinieneś być także w stanie poradzić sobie z pewnymi niedogodnościami. Jeśli chodzi o udogodnienia, umieść takie rzeczy jak bezpieczeństwo i czystość na swojej liście priorytetów, zaś za mniej ważne uznaj takie detale jak standard czy piętro, na którym położone jest mieszkanie. Przecież i tak będziesz z niego korzystać krótko.

  1. Rozważ długość swojego pobytu

Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze optymalnej tymczasowej opcji mieszkaniowej, jest długość Twojego pobytu. Twoje wybory będą się bardzo różnić w przypadku pobytu na tydzień, a w momencie wynajmu półrocznego i może się okazać, że pod względem budżetowym opcja, która wydawała Ci się atrakcyjna, jest w rzeczywistości zbyt droga, biorąc pod uwagę ilość czasu, który tam spędzisz. Jeśli nie wiesz, jak długo pozostaniesz w danym mieszkaniu, musisz upewnić się, że dana opcja daje możliwość ewentualnego przedłużenia zakwaterowania

6. Nie zapomnij o zwierzętach


Jeśli przeprowadzasz się ze zwierzętami domowymi, pamiętaj o ich uwzględnieniu w szukaniu ofert od samego początku – nie chcesz przecież by idealne do wynajmu krótkoterminowego mieszkanie było nieprzyjazne dla zwierząt. Niektórzy najemcy terminowi pozwalają na trzymanie zwierząt, istnieją nawet hotele, które nie maja nic przeciwko nim, zaśw innych przypadkach jest to wykluczone. Niekiedy najemcy, którzy zezwalają na zwierzęta domowe, żądają większej kaucji na wypadek zniszczeń. Zastanów się, czy Twoje zwierzę nie mogłoby zamieszkań u kogoś z rodziny czy znajomych podczas tego okresu między przeprowadzkami. To znacznie ułatwiłoby Ci szukanie kwatery.

7.  Weź pod uwagę wszystkie koszty

Obliczając koszty za tymczasowe mieszkanie, nie patrz tylko na miesięczny czynsz. Niektóre lokale wymagają również zapłaty za jak parking, usługi komunalne i ogólne naprawy w trakcie pobytu. Pamiętaj o zapytaniu o wszelkie dodatkowe koszty, które musisz wziąć pod uwagę, a także o to, jakie są zazwyczaj w danym mieszkaniu rachunki za wodę czy prąd. Krótkoterminowy wynajem mieszkania może czasem być dość drogi, dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, na co się zgadzasz przed podpisaniem umowy. Wtedy nie będzie nieprzyjemnego zaskoczenia i stresu.

Znalezienie lokum na wynajem krótkoterminowy może zająć trochę czasu i wymagać wysiłku, więc nie zapomnij rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej wcześniej. Nawet jeśli nie przeprowadzasz się przez kilka miesięcy, z wyprzedzeniem powinieneś też wiedzieć ile wynosi Twój okres wypowiedzenia. Pamiętaj, aby rozszerzyć swoje wyszukiwanie również poza Internet i faktycznie dzwonić do właścicieli lub agencji z pytaniami. Wiele razy będziesz widzieć tylko podstawowe informacje w ogłoszeniu, zaś szczegółów o cenie i warunkach zwykle dowiesz się rozmawiając osobiście z osobą odpowiedzialną za wynajem. Przy tak wielu opcjach wynajmu krótkoterminowego powinieneś być w stanie znaleźć idealne dopasowanie mieszkanie we Wrocławiu lub okolicy na czas przeczekania pomiędzy Twoimi mieszkaniami docelowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *