wynajem apartamentów
Apartamenty na wynajem Wrocław

Wynajem apartamentów – co ze zwierzakiem?

Jest wiele rzeczy do rozważenia przy wyborze, czy zezwolić na pobyt zwierząt w wynajmowanym apartamencie. Plusy i minusy w tym temacie obejmują zarówno pozyskiwanie potencjalnych gości, zrażanie innych, jak i martwienie się o potencjalne szkody lub możliwość naliczenia dodatkowych opłat w celu ochrony inwestycji. Wszystkie te sprzeczne opinie utrudniają jednak uzyskanie jasnego obrazu tego, co ma największy sens finansowy. Przyjrzyjmy się więc statystykom, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję, czy powinieneś wpuścić zwierzęta do wynajmowanej nieruchomości.

Warto pozostawić kontakt do siebie u solidnych firm zajmujących się wynajmem, krótkoterminowym we Wrocławiu. Kontakt do nas stanie się leadem i otrzymamy ofertę na wynajem.

Zwierzę w wynajmowanym apartamencie

Zdecydowana większość dozwolonych zwierząt to koty i psy, z czego 45% wita psy, a 43% dopuszcza koty. Istnieje jednak coraz więcej właściwości, które pozwalają na korzystanie z różnych innych małych zwierząt. Aukcje z dużym prawdopodobieństwem zapraszają małe zwierzęta, które są dobrze wyszkolone, ale wykluczają zwierzęta chore, szczekające psy, szczenięta i ze względu na obawy ubezpieczeniowe niektóre rasy agresywne.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że wynajem apartamentów przyjaznych zwierzętom jest bardziej dochodowe. Na początek właściciele zwierząt zazwyczaj pozostają dłużej w jednym miejscu, co oznacza wyższe obłożenie Twojej nieruchomości.

Większy przychód za wynajem apartamentów a obecność zwierzęcia?

Podróżowanie z futrzanymi towarzyszami staje się rosnącym trendem, a popyt na wynajem przyjazny zwierzętom prawdopodobnie będzie nadal rósł. Dane z 2019 r. pokazują, że lokale przyjazne zwierzętom są o 4% częściej zamieszkane niż podobne lokale w sąsiedztwie. Większość wskazań wskazuje na to, że zwierzęta w wynajmowanym lokalu mogą zarówno zwiększyć przychody, jak i wskaźniki obłożenia. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w obszarach, w których trudno jest znaleźć obiekt przyjazny zwierzętom.

Liczby pokazują, że wynajem krótkoterminowy przyjazny zwierzętom jest bardziej opłacalny, jednak prawdopodobnie nadal zastanawiasz się, co może pójść nie tak? Zaskakującą odpowiedzią jest to, że przy odrobinie zastanowienia i przygotowania odpowiedź brzmi: bardzo mało.

Oczywiście wszyscy słyszeliśmy przerażające historie o zniszczeniu mienia, skargach na hałas i utrzymujących się zapachach zwierząt, ale wielu właścicieli odkryło, że jest to stosunkowo mało prawdopodobne. W rzeczywistości zaczęli zauważać sieć właścicieli zwierząt domowych i polecać innym dobrym właścicielom zwierząt przyjazne dla zwierząt obiekty poprzez pozytywne opinie.

Odpowiedzialność podczas mieszkania ze zwierzęciem

Właściwie skonstruowane umowy

Bądź bardzo dokładny w polityce dotyczącej zwierząt w wynajmowanym apartamencie, aby uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek. Na przykład, jeśli Twoja nieruchomość jest po prostu przyjazna zwierzętom bez żadnych szczegółów, możesz skończyć z dziwnymi i niemile widzianymi gośćmi, takimi jak świnie, węże, a może nawet małpa. Uwzględnij wymagania, aby wszystkie zwierzęta miały aktualne szczepienia, zapobieganie pchłom/kleszczom, licencje i zawieszki.

Przygotowanie nieruchomości

Po spełnieniu wymogów prawnych nadszedł czas na przyjrzenie się nieruchomości. Pierwszą i najbardziej oczywistą radą jest zainstalowanie odpowiednich dla zwierząt podłóg. Płytki lub drewno liściaste są świetne, ale pamiętaj, aby uszczelnić drewniane podłogi, aby zablokować wszelkie niepożądane zapachy. Jeśli możesz, zapewnij miejsce na zewnątrz, takie jak patio, zamknięte podwórko lub wybieg dla psów, aby przestrzeń była wygodniejsza dla zwierząt.

Zabezpieczenie mienia

W rzadkich przypadkach uszkodzenia mienia ważne jest, aby upewnić się, że opłaty za zwierzęta wystarczają na pokrycie szkód. Aktualizuj wycenę napraw pod kątem typowych uszkodzeń, takich jak meble, dywany lub listwy, i aktualizuj opłaty w razie potrzeby. Niektórzy właściciele wykorzystują zwrotną kaucję w wysokości około 1000 zł, aby upewnić się, że nie zostaną skazani na koszty nieoczekiwanych szkód.

Podsumowanie

Nic z tego nie będzie zaskoczeniem dla odpowiedzialnych właścicieli zwierząt, którzy chętnie płacą za dobre, przyjazne zwierzętom zakwaterowanie. Rosnący trend oznacza, że ​​właściciele mają wiele możliwości skorzystania z ogromnej puli potencjalnych najemców, oferując zakwaterowanie przyjazne zwierzętom. Ryzyko dla wynajmujących jest stosunkowo niskie, o ile pokrywasz podstawy i masz odpowiednie ubezpieczenie. Możesz chronić swoją inwestycję i zaspokajać zapotrzebowanie bardzo dużego i stale rosnącego segmentu najemców krótkoterminowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *